• Anasayfa
  • >
  • Spor
  • >
  • Gökhan Yalçınkaya’nın Bursa at yarış tahminleri

Gökhan Yalçınkaya’nın Bursa at yarış tahminleri

  • Ocak 31, 2018
  • 0

31 ocakta Çarşamba Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

TAKAYAMA ile başlayalım

1.AYAK: TAKAMAYA’yı geçen sene İstanbuldaki yarışlarından beri çok uzunca süredir takip ediyorum. Maidenken kısa vade koşuyordu, ki Daha maiden zaten. ata denemedik takı bırakmadılar, ne yaptılarsa ne ettilerse olmadı, safkan henüz gerçek gücünü koşmadı. tek önceki koşusunda evvel kez Kocaeliye götürülüp belli tek süre ara görmesi istendi, makinada dört boy kaldı tabela nihayetinde tamamladı, ama o koşu Şartlı dört ‘dü. Ardına nihayet startında nemli sahada bugünkü benzeri tekrar tercihli start aldı, makinadan tekrar geç çıkmasına karşın derhal grubu yakalayıp, arkada pusuya yatmışken, ‘’Qazım Baba’’ nın koşu içerisinde sakatlanmasından dolayı arkada bekleyen başka atlar benzeri onun da devri bozulmuş, en dışarlardan ayni ritimde devam etmişti, ama binicisi ön tarafı yakalamayacağını anladığı için atı hiç üzmeden nihayet 200 metre tek bir kamçı vurmadan kendisinin haline bırakmış üçüncülüğü almıştı. Atdan o yarıştan önce kulaklığı da çıkarılmıştı, Deşarj olmuş belli. Bu sefer uzayan mesafede, normale binen pistde yeter demesini bekliyorum, bankomdur.

2.AYAK: ERDURAN, istikrarlı çizgisiyle yeminin suyunun hakkını vermeye ayni ritimde devam ediyor. Geçen sene taylığında Grup yarışı görme deneyimi de bulunan safkan annesinin koşan tek yavrusu olduğu için ara tutup tutmama ile alakalı düşünce sahibi olabilmek yerine uzuna çıktığı nihayet startını sekiz gözle izledim, bariz şekilde tutarım dedi, ama bir-iki yarış dahada koşup iyice oturması lazım, ki bugun dahada tecrübeli, tekrar ön saflardaki yerini alacaktır, belki de en önde. CANFATİHİM, formunda önemli gelişmeler gözlendiği totolarından da belli, geçen kısa da temposunun yukarısına çıkmak zorunda kaldığı için benim düsünceme göre kazanacağı koşudan sonlarda canlı kalamayarak 2. kaldı. anne adayi kardeşi ‘’Çalık’’ ın uzunlardaki başarılı performansını göz önüne alırsak, bu atın da ara tutması kuvvetle muhtemel olup, önde ritmini dahada huzurlu tutturup, ak bayrak ayna yapabilir. KIZGINDEMİR, dört ay aradan ardindan iki yarış üst üste koşup kendini topladı, evvel kez uzuna çıkacak olup, tam kardeşleri ‘’Fobi ve Kırmanşah’’ ın uzunlardaki süper yarışlarını hatırlarsak, bu atdan da sürpriz çıkış gelebilir. GAZANFER, o da aradan ardindan iki yarış gördü toplandı, dahada önce tek uzunca deneyimi sentetikdeydi, tek de kaba kumda izlemek lazım bence. BAYKOÇ, kazandı özgüven tazeledi, evvel kez çıkacağı uzunda, Bayçora’nın genlerinin hakkının 10’da 1’ni verse koşuda söz sahibi olacaktır. Toparlayacak olursam ihtimallerin çok olduğu tek koşu.

3.AYAK: WIND POWER’ın nihayet dönemdeki yarışları üzerine çok söz söylemek istemiyorum, maşallah gelen gideni temizlemeye ayni ritimde devam ediyor, koşunun haklı favorisidir. Kartepedeki nihayet yarışını önemsemediğim takip atım ASELSARE, rakip gördüğüm evvel ad olup, tatminkar formuyla SERABIM ile ‘’Sumelhan ve Harunhan’’ benzeri iyi atların arkasına yaptığı nihayet üçüncülük burası için yeteri civarindan gözüken ANITA BLAKE koşuda söz sahibi olabileceğin düşündüğüm başka atlardır.

4.AYAK: SANBERK, nihayet dönemde bulabileceği en ahenk gösteren grubu buldu, AGF’de kati duvar çıkacaktır. program zayıf olduğu için zit tek kurguyla kafayı geçip burdan altılıyı kazanç etmek yerine rakibe göre koşan fizik olarak kısraktan ziyade bay at görünümündeki MAVİYASEMİN ile ehil pilotunun tek yarışa geldiği süratli kısrak ULUKIZ’ı da yanına ekleyeceğim. Ama çoğunluk benzeri Sanberk benim de ağır favorimdir, kılıç çekemem.

5.AYAK: EGEBEYİ, gününde olduğunda açık yarış atlarını geçebilecek kalibrede tek at olduğunu çoğumuz biliriz. nihayet 11 koşusunda Grup tek dahil, 5 açık yarış, 6 kısa vade koşan bunların ikisini de galip gelen süratli safkan Şartlı2 bu mücadelede favorimdir. ara tutan atlar BURAKŞAH ile IŞKINAT ikilisi öncelikli rakip önerilerim olup, kendini unutturan atlar HERGELE ile ŞAHİNGÖZ ikilisi dahada ardindan şans verdiğim isimlerdir.

6.AYAK: dahada kati grupta aynı yarışta koştukları nihayet startlarına oranla nispeten dahada müsaitleriyle kapışacak var olan HEADWAY ile FORTE ikilisi önde olmak üzere, sıklet dezavantajına karşın istim üzerindeki RÜZGAR GOLD, eli kulağındaki ANTONOV, sentetiktdeki nihayet yarışına inanmadığım RED REBEL şans verdiğim sonraki ihtimallerdir.

7 // 2,1,5,3,4 // 6,2,4,1 // 4,3,5 // 2,1,4,3,7 // 8,4,2,6,3


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

<iframe id="player_667364" frameborder="0" scrolling="0" marginheight="0" marginwidth="0" allowfullscreen="allowfullscreen" src="/QuarkPlayer/Index?ContentParentId=1346530

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir