PREPLY İLE ONLİNE İNGİLİZCE ÖĞREN!

  • Şubat 16, 2018
  • 0

2013 yılından beri faaliyet gösteren ve farklı ülkelerden birçok yatırım alan Preply,çeşitli kategorilerde (yabancı diller, bilim dalları, hobiler vb.) çevrimiçi ve yerel eğitmenlere ulaşmayı sağlayan uluslararası online ders  platformudur. Ve şu anda 50 bin özel eğitmen ile 200 bin öğrenciye hizmet sunuyor. 40 farklı konuda her ay 30 bin saat ders yapılıyor.

İngilizce, platformun en popüler Online ders konusu. Günümüzde İngilizce öğrenmek için fazlasıyla metot denenmekte. Ama ülkemizde ki başarı oranı senelerce ders almamıza rağmen yeterince iyi değil. İşin aslı herkesin öğrenme metottu farklı. Kimileri İngilizcekitaplardan, kimileriyse İngilizce Televizyon programlarından öğrenmeyi seviyor. Burada kişiye özel öğrenme programı ön plana çıkıyor.Öncelikle İngilizce öğrenirken amaçlarınızı belirlemek çok önemli.Örneğin, sizin amacınız İngilizceyi akıcı konuşabilmek olsun. Bu herkes için genel bir hedef. Gelin bunu biraz daha detaylandıralım. Amacınız, yabancı birisine İngilizce akıcı bir şekilde kendinizi tanıtmak olsun. Bunun için gerekli kelimeleri ve bu kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonra ki amacınız haber makalelerini anlamak olsun. Bunun için her gün İngilizce haber okuyarak pratik yapmalısınız. Kısaca önce kendinize genel bir hedef belirleyin ve onları parçalara bölün.  Sonra bu amaçlarınıza ulaşmak için gerekli kaynakları ve metotları belirleyin. Ve size bu yolunuzda rehberlik edecek Online öğretmeninizi seçin. Tam bu noktada Preply size online öğretmen bulmanıza aracılık ediyor. Preply’nin sistemi kısaca şu şekilde çalışıyor.

Öğretmen bul
Bütçenize ve kriterlerinize uygun tüm dünyadaneğitmenleri bulmak için arama filtresi kullanın. Onlarla iletişime geçin. Artık eğitmene karar verip ödemeyi yapabilirsiniz.

Dersi onayla
Dersi Skype üzerinden veya buluşarak yaptıktan sonra,eğitmeni platform üzerinden anonim olarak değerlendirebilirsiniz. Ve ancak siz dersi onayladıktan sonra ücret eğitmenin hesabına geçer.

Preply garantisi ile devam et
Dersi beğendiyseniz, devam etmek için 5, 10, 20 veya 40 saatlik paketler seçerek daha uygun fiyata dersler yapabilirsiniz. Ücretsiz öğretmen değiştirme veya geri kalan bakiyenizi istediğiniz zaman iade alma hakkınız var.

Site üzerinden gelir elde etmek isteyenlerinse izleyecekleri yol şu şekilde olacaktır;

Preply öğrenciler ile öğretmenleri buluşturan yeni nesil özel ders platformudur.

Ayrıca İngilizce öğrenme amaçlarıyla ilgili makaleye göz atmayı unutmayın.

https://preply.com/tr/blog/2017/12/19/ingilizceyi-ne-amacla-ogreniyorsunuz/

 

Yazan: Mustafa Ali SİVİŞOĞLU

 

 

 

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir