Euro Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Ülke

  • Haziran 28, 2018
  • 0
Euro’daki yükseliş yurtdışı gezisi uygulamak isteyenleri güç vaziyette bırakıyor. Peki avro kullanmadan vatan dışı gezisi yapmak, Avrupa ülkelerine gitmek mümkün mü? İşte Türk Lirası’nın dahada kıymetli olduğu ülkeler.

Hem doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek, ayni vakitte da Türk Lirasının dahada kıymetli olduğu ülkeleri online yolcu markası Biletall derledi. bunun için göre listede Sırbistan, Romanya, Macaristan, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti listenin üst sıralarında yer alıyor.

SIRBİSTAN

Birbirinde iyi doğal güzellikleri ve Slav mimarisi ile Sırbistan gezilmeye kıymet tek ülke. Bunun yanında kazanç birimi olarak ülkede Sırp dinarının kullanılması ve gündelik masrafların ucuzluğu Sırbistan’ı oldukça cazip kılıyor. tek öğün yemeği vasati 2-3 avro ile karşılayabilmek mümkünken neden kent içi gerekse kent dışı ulaşım ücretleri da oldukça uygun. Bununla birlikte eğer kalacak yer ile alakalı çok huzurlu düşkünü değilseniz gecelik 5-6 Euro’ya bulabileceğiniz pansiyonlar mevcut.

ROMANYA

Romanya içinde bulunan doğal güzellikleri ile herkesi kendine çeken tek ülkedir. kazanç birimi olarak Avrupa Birliği ülkeleri içinde yer almasına karşın avro kazanç birimi burada kullanılmamaktadır. Bunun amaciyla ziyaret edilebilecek var olan ülkeler içinde yer alır. Romanya’da kazanç birimi olarak Rumen leyi kullanılmaktadır. tek Rumen leyinin de takriben olarak 1.14 TL’ye karşılık geldiği düşünülürse, oldukça hesaplı tek şekilde memleket içinde yolcu etmek mümkün olacaktır. Aynı şekilde memleket içinde bulunan restoranların gayet pahali olmayan olduğu bilinmektedir. Romanya ülkemizden Bir hayli ziyaretçiyi de onay eden tek memleket olarak bilinmektedir.

MACARİSTAN

Romanya benzeri Macaristan da Avrupa Birliği içinde yer alır. bu yüzden de her vakit ziyaret edilmek istenen yerler arasında gelmektedir. Macaristan’ın kazanç birimi olarak Macar forintidir. tek Macar forintinin de 0,016 Türk lirasına karşılık geldiği söylenebilir. doğal güzellikleri ile dikkat çekmekle birlikte Avrupa’nın en pahali olmayan ülkelerinden biri olarak Macaristan rotanızda ahenk gösteren ücret tek memleket olarak yer alabilir.

UKRAYNA

Türk lirasının en çok kıymetli olduğu ülkelerden birisi de Ukrayna’dır. Ukrayna içinde kazanç birimi olarak Grivna kullanılır. 100 Grivna da takriben olarak 13 liraya tekabül etmekte. Bunun amaciyla Türk lirasının Ukrayna içinde oldukça kıymetli olduğu tek gerçektir. Ülkedeki restoranlardan pahali olmayan tek şekilde faydalanılabilecek düzeyde. Aynı şekilde memleket içinde bulunan mimari de dikkat cazip özelliklere sahiptir.

ÇEK CUMHURİYETİ

Çek Cumhuriyeti, Avrupa Birliği içinde bulunan ülkeler arasında yer almaktadır. kazanç birimi olarak avro adina Çek Korunası seçenek edilmektedir. tek Çek Korunası

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.