• facebook
 • twitter
 • googleplus
 • telegram
 • youtube
 • skype
 • tumblr
 • Anasayfa
 • >
 • Şanlıurfa’da hasta yakınlarına 500 kişilik misafirhane

Şanlıurfa’da hasta yakınlarına 500 kişilik misafirhane

 • Ağustos 2, 2018
 • 0

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Şanlıurfa’nın sosyo ahenk gösteren ücret istikametinde dezavantajlı kazasi konumunda var olan Eyyübiye’de dört katlı, 50 odalı 6 milyon liraya 5 yıldızlı konforda ‘Eyyübiye Belediyesi hasta kisi Yakınları Misafirhanesi projesini yasamda geçirdi.

“500 KİŞİNİN KONAKLAYACAĞI 5 YILDIZLI MİSAFİRHANE”

Önümüzdeki günlerde resmi açılışının yapılması beklenilen misafirhanedeki nihayet çalışmaları Eyyübi’ye Belediye reis Yardımcısı Necmettin Sağlam ile birlikte yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, kaza hudutları içeresinde bulunan 920 yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte bu misafirhaneyi yaptıklarını belirterek şunları söyledi: “Eyyübiye ilçemiz sosyo ahenk gösteren ücret istikametinde dezavantajlı tek ilçemizdir. bunun benzeri tek kazada yasamsal manada yapılması koşul olan hizmetler vardır. Biz de özellikle hergün 15 bin hastanın giriş-çıkış yaptığı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin derhal yanı başında kent dışından gelen hasta kisi refakatçilerin kalabilmeleri amaciyla tek ortada inşa ettik.

Yaklaşık 100 yataklı, hergün 500 kişinin konaklayabileceği tek yer yaptık. Kırsaldan ve taşra ilçelerimizden gelen hasta kisi yakınları artık kalabilecekleri 5 yıldız konforlu otel ayarında tek misafirhane onlara kazandırdık. Buraya gelebilecek vatandaşlarımız olabilecek en düşük rakamlarla konaklayacaklar. Burada tek istikbal beklentimiz yoktur. tekrar bu misafirhanemizin girişinde oluşturduğumuz mekanlardan ele geçirilecek gelirler buranın giderlerine harcanacaktır.”

Şanlıurfa'da hasta kisi yakınlarına 500 kişilik misafirhane

“AŞİRET KÜLTÜRÜNDE HASTANEDEN AYRILMIYORLAR”

Şanlıurfa’nın aile ve aşiret kültüründe hastanede yatan tek yakınının taburcu olana civarindan onu sağlık kurumu bahçesinde beklediğini belirten reis Ekinci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim kültürümüzde var var olan tek şey var. Burada aile fertlerinden birinin hasta kisi olması vaziyetinde neden aile bireyleri, gerekse yakınları, hasta kisi taburcu olana civarindan sağlık kurumu ve etrafında vakit geçiriyor. İmkanı olanlar belki yakınlarının yanına gidebiliyorlar, ama birçoğu aylarca sağlık kurumu bahçesinde perişan tek vaziyette yatık kalıyor. Bu vaziyete gönlümüz razı olmadığı amaciyla bunun benzeri tek projeyi yasama geçirdik.

Şanlıurfa'da hasta kisi yakınlarına 500 kişilik misafirhane

Yaklaşık 6 milyonluk tek bedelle bu projeyi ilçemize kazandırdık. Burada Yalnızca konaklama değil, kafesi olacak, eczanesi, çamaşırhanesi olacak tekrar süit odalarımız olacak. tekrar bu misafirhanemizin bitişiğinde tek hayırseverin tek camisi var. tekrar cumhurbaşkanımızın seçenek beyannamesinde, millet kıraathanesinin yanında tekrar hastanelerin derhal yanında hasta kisi refakatçilerinin tek misafirhanelerin yapılmasını istemişti. Biz de Eyyübiye Belediyesi olarak bunun benzeri tek hizmeti adina getirmiş bulunmaktayız.”

Şanlıurfa'da hasta kisi yakınlarına 500 kişilik misafirhane

“CÜZİ ÜCRET ALINACAK”

Eyyübiye Belediyesi hasta kisi Yakınları Misafirhanesi’ni kullanmak isteyenlerin Yalnızca hastaneden alacakları refakatçi kartlarıyla konaklayacaklarının altını çizen reis Ekinci, “İmkanlarımız ölçüsünde hasta kisi yakınlarına en iyi hizmeti saglamak istiyoruz. Burada konaklayan hasta kisi yakınından aldığınız cüzi tek miktarla banyo, çamaşır yıkama ve kurutma benzeri olanaklar da bulunuyor. hasta kisi yakınlarının huzurlu ve keyifli olması, hastalarımızın motivasyonunu artırıyor. Bu hizmetimiz sayesinde Ayrı olarak hastanede geceleri servis ve koridorlarda kabul görmeyen görüntülerin de oluşmasının önüne geçmiş oluyoruz. hasta kisi yakınlarının dahada rahat, emniyetli ve keyifli tek ortamda kalmalarını da sağlamış oluyoruz” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa'da hasta kisi yakınlarına 500 kişilik misafirhane

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.