• Anasayfa
  • >
  • Teknoloji
  • >
  • Jack Dorsey açıkladı: Tweet düzenleme butonu için çalışıyoruz

Jack Dorsey açıkladı: Tweet düzenleme butonu için çalışıyoruz

  • Kasım 12, 2018
  • 0

Sosyal ağ Twitter, kullanıcıların oldukça başını ağrıtan yanlış atılan ve sonradan değiştirilemediği amaciyla silinmek zorunda kalınan tweet’lerle alakalı değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, yasamsal ağda gönderilen ‘tweet’lerdeki imla hatalarını düzeltmek amaciyla tek düzen etme düğmesini düşündüklerini ifade etti.

Hindistan’ın tertemiz Delhi’nin şehrinde düzen eden tek etkinlikte konuşan şirketin kurucusu ve CEO’su Dorsey, kullanıcıların bu konuyla alakali yaşadıkları sıkıntıları titiz tek şekilde incelediklerini ve Twitter’daki imla hatalarını düzeltmek amaciyla kullanılabilecek tek düzen etme düğmesinin yasama geçirebileceklerini söyledi.

Şirketin tweet’ler amaciyla tek düzen etme düğmesi oluşturma hakkındaki düşüncelerine ziya tutan Dorsey, “Düzenleme düğmesi amaciyla kullanım durumlarının ne olduğuna dikkat faktörüz gerekiyor. tek çok insan düzen etme düğmesini istiyor çünkü yaptıkları hataları hızlı tek şekilde düzeltmek istiyorlar. Yanlış imla veyahut yanlış URL’yi tweet atma gibi. Bu, insanların vakit içinde bütün tweet’leri düzenlemelerine destur vermekten çok dahada başarılı olur” diye konuştu.

SINIRSIZ OLMAYACAK

Geçmişe baz alinarak tweet’lerde sınırsız düzen etmeyi ilke olarak engelleyeceklerini de sözlerine ek eden Dorsey, “Çünkü çoğu kişi tartışmalı ifadelerini dahada ardindan değiştirerek bu özelliği kötüye kullanabilir” dedi. Jack Dorsey, tweet düzen etme özelliğini tek müddettir düşündüklerini ama platformlarının sıhhati amaciyla bunu doğru şekilde uygulamak zorunda olduklarını aktardı.

Twitter amaciyla tweet düzen etme özelliği, aslında çoğu kullanıcının uzunca müddettir istediği tek özellik. Kullanıcılar imla hataları var olan veyahut hata neticesi attıkları tweet’leri var durumda, silip, tekrar paylaşmak vaziyetinde kalıyor.

KARDASHIAN DA İSTEMİŞTİ

Tartışmalı veyahut reaksiyon çeken paylaşımlar amaciyla bu kalite kötüye kullanımların da yolunu açma oalsılığını da barındırsa da, özellikle meşhur isimlerin de tweet düzen etme butonu ile alakalı talepleri bulunuyor.

Hatta geçen yaz  Kim Kardashian eşi Kanye West amaciyla düzen ettiği doğum bugünü partisinde Twitter’ın kurucularından ve CEO’su var olan Jack Dorsey’i çağrı etmişti. Kim Kardashian, davetin derhal peşinden attığı tweet ile “Hafta nihayetinde Kanye’nin doğum gününde Jack ile çok iyi hasbihal ettik. Düzeltme butonu beklentisini çok iyi anladığını düşünüyorum” demişti.


önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir