• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • YDS soru ve cevapları yayımlandı mı? ÖSYM tarih verdi! YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

YDS soru ve cevapları yayımlandı mı? ÖSYM tarih verdi! YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  • Aralık 2, 2018
  • 0
Öğrenciler heyecan içinde YDS neticeleri ne vakit açıklanacak heyecan ediyor. Yabancı dil Sınavı’na girerek dil yeterliliklerini belgelendirmek istek eden adayların katıldığı YDS neticeleri ÖSYM sitesinden yayımlanacağı tarih belli oldu. Peki YDS Sual ve yanıtları ne vakit yayımlanır? İşte netice tarihi…

Bugün yapılan YDS’ye 15 dakika kaidesi hasebiyle adayların saat 10.00’dan ardindan sınavın yapılacağı binalara girişine destur verilmedi. Sınavın derhal peşinden YDS soruları, yanıtları ve neticeleri heyecan konusu oldu. YDS sonuçlarının açıklanacağı tarih ÖSYM tarafından bilgisi verildi ama YDS Sual ve cevaplarının ne vakit yayımlanacağı belli değil.

YDS Sual VE CEVAPLARI NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen bütün sınavların derhal peşinden imtihan Sual ve yanıtları 3-5 vakit içinde adayların erişimine sunuluyor. ÖSYM Bir takım sınavların derhal peşinden imtihan Sual ve cevaplarını derhal erişime açabiliyor. bu erken gerçekleşen YDS’nin Sual ve yanıtları Daha yayımlanmadı.

YDS SONUÇ TARİHİ BELLİ OLDU

ÖSYM, YDS sonuçlarının açıklanacağını resmi sayfası üzerinden duyurdu. Bu sene takvimine göre, iki Aralık tarihindeki YDS/3 neticeleri 25 Aralık 2018’de erişime açılacak. neticelere açıklama edir açıklanmaz ÖSYM’nin resmi web sayfasından sorgulama yapabilirsiniz.

YDS PUANLANDIRMA SİSTEMİ

Yabancı dil seviyesi bütün adaylar amaciyla olabilitesi çok olmak üzere 100 tam nokta üzerinden,
90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi
olarak onay edilir.
osym-iha

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar imtihan neticelerini T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr web adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara netice dokümanı gönderilmeyecektir.

internet sayfasında duyuru edilen netice bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili halk kuruluş ve kuruluşları adaylara ait netice bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları halde web servis üzerinden alabilirler. imtihana ait tek dava mevzubahis olduğu halde mahkemece tek karar verildikten ardindan neticeler açıklanacaktır.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir