• Anasayfa
  • >
  • Dünya
  • >
  • Fransa’da Polislerin, Kaskını Çıkararak Sarı Yelekliler’e Teslim Olduğu Anlar Kameraya Yansıdı

Fransa’da Polislerin, Kaskını Çıkararak Sarı Yelekliler’e Teslim Olduğu Anlar Kameraya Yansıdı

  • Aralık 4, 2018
  • 0

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un akarkayıta ek vergiyi askıya alıp reform programından art adım atması beklenirken, protestoculara aşırı şiddet kullanan polisten de tek ‘jest’ geldi. çogunlukla Sarı Yelekler protestolarına çok şiddetli müdahale edip eylemcileri feci döverken görüntülenen Fransız polisinin bu sefer çalım yapma görüntüleri yasamsal medyada paylaşıldı.

EYLEMCİLER KARŞI çalım YAPTI

Fransa’nın güneybatısındaki Pau şehrinde akaryakıt zammı protestolarının başını çeken Sarı Yelekler’den tek grup ile karşı karşıya gelen çevik kuvvetlerden 25 zabita memuru, tek uzlaşı işareti olarak kasklarını çıkarma yoluna gitti. Bu jesti alkışlarla karşılayan protestocular da Fransız ulusal marşını okuyarak karşılık verdi.Görüntüleri yasamsal medyada yoğun şekilde paylaşan kullanıcılar, polisin protestocularla dayanışma işareti olarak kasklarını çıkardığı yorumunu yaptı.

YEREL MEDYA: PASİFİZE ETMEYE YÖNELİK TAKTİK

ama mahalli medyada çıkan haberler bunun polisin eylemcileri pasifize etmeye baz alinarak tek stratejisi olduğuna işaret etti. çünkü çalım olayından ani çok saat evvel kalabalık tek protestocu grubu, toplantı halindeki belediye meclisini kuşatıp binayı basmaya kalkıştı. İçeriye taş ve şişe atan protestocularla zabita arasında kısa süreli çatışma yaşandı. Bunun üstüne protestocuların talebine uyan zabita komutanı, ekibine kasklarını çıkarmalarını emretti. Kasklar indirilince hiddetli protestocular barışçı şekilde dağıldı.

Fransa’daki protestodan görüntüler;

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir