İtalyan mafya babalarına operasyon

  • Aralık 4, 2018
  • 0

İtalya’nın güneyindeki Sicilya Adası’nın Palermo şehrinde etkinlik gösteren ülkenin en meşhur mafyası “Cosa Nostra”ya düzen eden operasyonda 46 kişi yakalandı.

İtalyan Ansa ajansının haberinde, Cosa Nostra’nın tertemiz öncüsü 80 yaşında olan Settimino Mineo’nun da bulunduğu 46 kişinin Palermo’daki hususi zabita ekiplerinin yürüttüğü tahkikat kapsamında düzen eden operasyonda gözaltına alındığı belirtildi.

11 YIL süresince CEZAEVİNDE KALMIŞTI

Haberde, şuurlu işi kuyumculuk olarak bilinse de mafya ile irtibatlı sabıkası bulunan Mineo’nun, nihayet olarak 11 sene cezaevinde kaldıktan ardindan geçen sene hür bırakıldığı bilgisi yer aldı.

Operasyonda, Mineo’nun yanı sıra geçmişte mafya babası denilen Gregorio di Giovanni, Filippo Salvatore Bisconti ve Francesco Colletti benzeri isimlerin de yakalandığı kaydedildi.

YILLAR ardindan BİRARAYA GELMİŞLER

Aynı haberde nihayet olarak 1993’te toplantı yaptığı Bilinen Cosa Nostra’nın mafya babalarının yıllar ardindan evvel kez 29 Mayıs’ta tek araya geldikleri belirtilerek, bu toplantıda, Cosa Nostra’nın tarihi mafya babası var olan ve tek sene evvel can veren Toto Riina’nın adina Mineo’nun tertemiz lider olarak seçildiği ifade edildi.

Soruşturmayı yürüten zabita ve zaptiye ekipleri, yakalanan mafya mensuplarına ağır gasp, hayali ihracat, silahlı hücum benzeri suçlamalar yöneltiyor.

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir