• Anasayfa
  • >
  • Spor
  • >
  • Okan Buruk: “Her musibette bir hayır vardır deyip oyuncuların performansını görmüş olduk”

Okan Buruk: “Her musibette bir hayır vardır deyip oyuncuların performansını görmüş olduk”

  • Aralık 4, 2018
  • 0

Ziraat ülkemiz Kupası 5. tur evvel maçında konuk ettiği Balıkesirspor Baltok’a 2-0 yenilen Çaykur Rizespor’da teknik patron Okan Buruk, “Her musibette tek hayır vardır deyip oyuncuların performansını görmüş olduk.” dedi.

Buruk, karşılaşmanın derhal peşinden düzen eden medya toplantısında, iki ayaklı mücadelenin evvel ayağını çok perişan geçirdiklerini belirtti.

Karşılaşmanın genelinde topun kendilerinde olduğunu belirten Buruk, “Rakibin evvel atağında golü yedik. Bunu ligde de yaşamıştık. Gol, bizi menfi etkiliyor. Rakibimiz, topun arkasına iyi geçen tek takım. Topu bize verdi ama hızlı atağa çıktı. Çıkarken kaptırdığımız top bize 2. golü yedirdi.” diye konuştu.

Bireysel hataları azaltmaları ve oyunu kurmaya dahada çok çalışmaları gerektiğine değinen Buruk, şöyle ayni ritimde devam etti:

“İkinci golden ardindan rakip dahada dirençli oldu. Taraftar da biz de oyundan düştük. Çok çok geriye oynadık. Topu rakip kaleye taşısaydık gol arama bahtımız dahada çok olacaktı. Balıkesirspor’u kutluyorum, doğru oynadılar. Her musibette tek hayır vardır deyip oyuncuların performansını görmüş olduk. Herkes, ’O, bu neden oynamıyor?’ diye soruyor. bu erken çok net gördüğümüz şeyler oldu. Kafamızdan geçirmiş olduğumuz şeyler netleşti. İkinci yarı amaciyla transferi net görmüş olduk.”

Buruk, karşılaşmadaki tek tesellilerinin altyapıdan görev verdikleri Eren Karadağ’ın mücadele içinde üç net pozisyona girmesi olduğunu sözlerine ekledi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir