Varilden çıkan kimyasal 15 kişiyi hastanelik etti

  • Aralık 4, 2018
  • 0
Karabük’ün Yenice ilçesinde, torna atölyesinde kesilen varilden açığa çıkan gazdan etkilenen 15 kişi rehabilitasyon altına alındı. İl sağlık Müdürü Ahmet Sarı yaptığı açıklamada, “Havaya salınan gazdan etkilenen 15 kişi rehabilitasyon altına alındı. Alınan kan örneklerinden insanları etkileyen kimyasalın ne olduğu öğrenilmeye çalışılıyor” dedi.

Alınan bilgiye göre, Atatürk mahallesi Yenice endüstri Sitesi’ndeki torna atölyesinde, Zonguldak’ın Devrek ilçesindeki hurdacıdan alınan varil, kaynak makinesi yardımıyla kesildi. Bu sırada varilin içinden sızan maddeden etkilenen iş yeri sahibi, çalışan, esnaf ve müşterinin aralarında olduğu 15 kişi, olay adina çağrılan sağlık ekiplerince Yenice hükümet Hastanesi’ne kaldırıldı.Tedavi altına alınan kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu, önlem Emelli müşahede altında tutulduğu öğrenildi.

AFAD ve zabita ekipleri de güvenlik önlemleri alarak endüstri sitesini boşalttı. Güvenlik güçleri tarafından sanayinin giriş çıkışları kapatıldı.

FOTO: İHA- Karabük'ün Yenice ilçesinde, torna atölyesinde kesilen varilden açığa çıkan gazdan etkilenen 15 kişi rehabilitasyon altına alındı

FOTO: AA- Karabük’ün Yenice ilçesinde, torna atölyesinde kesilen varilden açığa çıkan gazdan etkilenen 15 kişi rehabilitasyon altına alındı

“NE OLDUĞU ÖĞRENİLMEYE ÇALIŞILIYOR”

İl sağlık Müdürü Ahmet Sarı yaptığı açıklamada, vaziyeti öğrenir öğrenmez bütün tedbirleri aldıklarını söyledi.

Havaya salınan gazdan etkilenen 15 kişinin rehabilitasyon altına alındığını ve yasamsal tehlikelerinin bulunmadığını belirten Sarı, alınan kan örneklerinden insanları etkileyen kimyasalın ne olduğunun öğrenilmeye çalışıldığını ifade etti.

FOTO: AA

FOTO: AA

Torna atölyesi sahibi Şeref alev da sağlık kurumu önünde yaptığı açıklamada, varilin içini boşalttıklarını ve bu sırada su benzeri tek sıvının sızdığını ifade etti. Ayrı olarak tek kokunun da dağıldığını laf eden Alaz, kimyasalın ne olduğunun bilinemediğini aktardı.

Kimyasaldan etkilenerek hastaneye kaldırılan endüstri esnafından Salim Karadayı da ani tek koku hissettiklerini ve çalışırken bu kokunun kendisi kendilerini etkilediğini anlattı.   AA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir