• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara ve İzmir İlçe Adaylarını Açıklayacağı Tarihi Duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara ve İzmir İlçe Adaylarını Açıklayacağı Tarihi Duyurdu

  • Aralık 30, 2018
  • 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada; tek ocakta Salı Ankara, iki ocakta Çarşamba İzmir ilçelerinin adaylarının açıklanacağını duyurdu.

ANKARA VE İZMİR’İN İÇLE ADAYLARI AÇIKLANACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye reis Adayı ve İstanbul ilçelerinin belediye reis adaylarını açıklama edeceği tanıtım toplantısında İzmir ve Ankara’nın ilçelerinin de açıklanacağı tarihi duyurdu. Erdoğan, “1 ocakta Salı Ankara, iki ocakta Çarşamba İzmir ilçelerinin adaylarını açıklayacağız” dedi.

Adayları açıklama etmek üzere kürsüye çıkan Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Tarih süresince insanlığın göz bebeği olmuş Peygamber efendimizin (SAV) övgüsüyle şereflenmiş bu kutsal şehrin bahtiyar insanlarını selamlıyorum. Üstadın ‘ana benzeri uçurum İstanbul benzeri diyar olmaz’ dediği bu şehrin bahtlı insanlarını selamlıyorum. Biz İstanbul’u kahrıyla devraldık. Çağına ahenk gösteren hizmetlerle donatarak biz bugünlere getirdik. İnşallah İstanbul 31 Mart 2019 akşamı sakinlerinin her yerde güldüğü huzur içinde yaşadığı kent olarak belediye başkanlarını seçecek.

AK Parti olarak bütün benliğini İstanbul’a adamış adaylarla çıkacağız. Adaylarımız gece gündüz şehrin hizmetinde olacaklar. İstanbul iyi olduğu civarindan nazlı tek şehirdir. Öyle nazlı ki Katiyen ihmale gelmez. derhal çevresi gecekondu ve derme çatma binalarla kuşatılır. Haliç’in kokudan yanına yaklaşılmaz vaziyete gelir. İnsanı ihmale gelmez. bunun benzeri tek şehirde umutsuz yaşamaya tahammül edemez. 1994’te İstanbul’u devraldığımızda öyle sahipsiz bırakılmış tek kent vardı ki yüreğimiz cız etti.

“DOĞAL TEHDİT DEPREM, SİYASİ TEHDİT CHP”

İstanbul amaciyla en hatri sayilir büyüklükte doğal tehdit depremse en hatri sayilir büyüklükte siyasi tehdit cumhuriyet milletçe partisi zihniyetidir. Hİçbir vatandaşımız CHP’nin İstanbul’a hizmet sunacağına inanmadığı amaciyla bu görevi vermedi. 1994’ün tek adım ötesine geçemediklerini görüyoruz. Yalnızca konuşuyor, millete perişan laf ediyorlar. Ne İstanbul ne ülkemiz ne de yeryüzünde ne olup bittiği umurlarında. Varsa yoksa partilerindeki mücadele. cumhuriyet milletçe partisi her seçimde şapkadan başka tavşan çıkarma derdinde.

Her seçenek döneminde kılıktan kılığa şekilden şekile giriyorlar. her biçimde siyasi oyun bunlarda mübahtır. tek amaçlari AK Parti’nin önünü kesmek şahsıma verebilecekleri zararı vermek. Boşu boşuna uğraşıyorlar. Milletimiz bunları ciğerine civarindan tanıyor. Milletimiz bunları çok iyi biliyor. cumhuriyet milletçe partisi ismini da söylemini de değiştirse milletimiz onu sesinden tanır.Darbecilere, yol teröristlerine desteğinden tanır. Ülkesini yurtdışına şikayet etmesinden tanır. Cumhurbaşkanı adayı olmaya dahi cesaret edemeyen genel başkanından tanır.

“KİMSE AK PARTİ’YE oy saglamak ZORUNDA DEĞİL”

cumhuriyet milletçe partisi hangi boyaya boyanırsa boyansın milletimiz onu tanır bilir ve dogruluk ettiği yere yerleştirir. Milletimiz amaciyla İstanbul’u CHP’ye teslim etmek demek dikeni sulamaktır. Milletimizi dikeni sulamak zorunda bırakmamak amaciyla teşkilatımızla adaylarımızla birlikte çok çalışmak zorundayız. Kimse AK Parti’ye oy saglamak zorunda değil. Her şeyden evvel tevazu, samimiyet ve gayrete çok dikkat edeceğiz. Biz 31 Mart’ta kampanyamızı gönül belediyeciliği ile yapacağız. İstanbul 31 Mart’ta gönlüne girmediğimiz tek bir hemşehrimiz bırakmamaya hazır mısın? Çalmadık kapı bırakmamaya hazır mısın?”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.