• Anasayfa
  • >
  • Eğitim
  • >
  • e-Okul VBS sistemine nasıl giriş yapılır? | Takdir teşekkür hesaplama

e-Okul VBS sistemine nasıl giriş yapılır? | Takdir teşekkür hesaplama

  • Ocak 11, 2019
  • 0
Öğrenciler hatri sayilir büyüklükte tek heyecan ve baski içinde birinci dönemin nihayet sınavlarını veriyorlar. e-Okul sistemi sayesinde yazılı neticelerini ve devamsızlık bilgisini öğrenmek mümkün. Öğretmenleri, velileri ve öğrencileri buluşturan platform e-Okul ile alakalı ayrıntılı verileri haberimizde bulabilirsiniz.

e-Okul sistemine giriş uygulamak isteyenler haberimizde bulunan bilgilerden faydalanabilirler. e-Okul sistemine girebilmek amaciyla TC kimlik numarası ve şifre girmek gerekiyor, veliler aynı zamanda çocuklarının öğrenci numarasını da bilmek zorunda. e-Okul sistemi 2007 yılından beri kullanımda.

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ uygulamak İÇİN TIKLA

E-OKUL SİSTEMİNE ne türlü GİRİŞ YAPILIR?

Herhangi tek arama motorunda E-Okul’a giriş uygulamak mümkün. T.C. kimlik numarası ile mektep numarası giriş yapıldıktan ardindan dört haneli güvenlik kodu da kutuya girilmesi gerekiyor. Giriş butonuna bastığımızda E-Okul veli bilgilendirme sistemine erişmiş olacaksınız.

e-okul sisteminde öğrenci kaydı, atama işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, imtihan bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) müracaat ve seçenek işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve Bir hayli modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

TAKDİR TEŞEKKÜR ne türlü HESAPLANIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme ile öğrencinin imtihan tarihleri, haftalık ders programı, atama durumu, şube yazılı ortalamaları ve devamsızlık bilgisi görülebilir. Öğretmenler de bu verileri görebilir ve öğrencilerin not girişlerini sistem üzerinden yapabilir. Sistemde öğrencileri ilgilendiren çeşitli duyurular da anne sayfa üzerinden yapılır. E-Okul ile öğrenciler tarafından asama sonlarında devamlı heyecan konusu var olan takdir-teşekkür hesaplama işlemi de yapılabilir. Hesaplama işlemi için, öğrencinin bütün ders notlarının öğretmenler tarafından E-Okul sistemine girilmiş olması gereklidir. bütün notlar girildikten ardindan görünür vaziyete gelen sene sonu muvaffakiyet puanı ile onay dokümanı mi teşekkür dokümanı mi alınacağı hesaplanabilir. Öğrencinin sene sonu muvaffakiyet puanı 85,00 – 100 nokta aralığında ise onay belgesi, 70 – 84,99 nokta aralığında ise teşekkür dokümanı verilir. Okulda üç sene süresince onay dokümanı alan öğrenciler, faik muvaffakiyet dokümanı almaya dogruluk kazanır.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir