• Anasayfa
  • >
  • Dünya
  • >
  • Maduro’yu Tedirgin Eden Video: Venezuela Hava Kuvvetleri Generali Guaido’ya Biat Etti

Maduro’yu Tedirgin Eden Video: Venezuela Hava Kuvvetleri Generali Guaido’ya Biat Etti

  • Şubat 3, 2019
  • 0

Venezuela’da Nicolas Maduro’ya karşı başlatılan vuruş girişimine silahlı güçten destek geldi. Venezuela sema Kuvvetleri’nden Stratejik Planlama Direktörü General Francisco Esteban Yanez, ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu ‘devlet başkanı vekili’ olarak tanıdığını açıkladı.

TWİTTER’DAN YAYINLADI

Yanez, Twitter’de yayınlanan videolu açıklamada, “Bugün, tek vatanperver ve demokrat olmaktan duyduğum gururla, mebus Juan Guaido’yu Venezuela hükümet reis vekili olarak tanıdığımı bildiriyorum ve bunun için ahenk gösteren olarak buyruklarını adina getirmeye hazır olduğumu duyuru ediyorum” dedi.

Juan Guaido

ORDU YETKİLİLERİNE ÇAĞRI YAPTI

yasamsal medyada tek video yayınlayan General Francisco Yanez, başka silahlı güç yetkililerine Maduro’yu ayrılması çağrısında bulundu. Francisco Yanez, yasamsal medya üzerinden yayınladığı videoda hükümet Başkanı Maduro’ya var olan bağlılığına nihayet verdiğini duyuru etti.

Maduro

‘HAİN’ İLAN EDİLDİ

Venezuela sema Kuvvetleri Komutanlığı, mevzubahis generali ‘hain’ duyuru etti.

VENEZUELA’DA NE OLUYOR?

Venezuela’da muhalefet ve iktidar yanlılarının 23 ocakta Çarşamba bugünü düzen ettiği mitingler, memleket ve bölge açısından nihayet derece mühim gelişmelere yollar açmıştı.

Çoğunluğu muhalefetin elindeki ulusal Meclisin Başkanı Juan Guaido, muhaliflerin mitinginde kendini “geçici hükümet başkanı” duyuru etmiş ve başta AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ olmak üzere Avustralya, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala benzeri ülkeler tarafından tanınmıştı. nihayet olarak Avrupa Parlamentosu (AP) aynı istikamette adım atmıştı.

Meksika, Türkiye, Rusya, Küba, Çin ve Bolivya ise Venezuela hükümet Başkanı Nicolas Maduro hükümetine desteklerini yinelemiş, Maduro da gelişmeler üstüne AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile diplomatik ve siyasi ilişkileri kestiğini ama ticari ilişkinin süreceğini duyurmuştu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir