Dolar yeniden 5.30 üzerine çıktı

  • Şubat 20, 2019
  • 0

Dolar/TL, 5.28 ile başladığı haftanın evvel iki gününde ağırbaşlı tek bozulma olmasa da yukarıya yönlü tek seyirle başladığı haftada tekrar 5.30 düzeylerinin üzerini gördü.

Kur, Bir gün evvel akşam dolar endeksinin gevşemesiyle birlikte tekrar 5.28’li seviyelere inerek dengelendi ama 20 Şubat sabahında tekrar 5.29 üzerinde tek seyretme var. avro ise dolar karşısında paritenin 1.13’ü aşmasıyla 6 liranın üzerinde el değiştiriyor.

Piyasalarda onuncu hafta evvela Fed’in toplantı tutanakları ve mali politikaya değin başta bilanço daraltmaya ait kararı olmak üzere ipuçları aranacak.

FAİZLERİN ARTMASINA neden YOK

New York Fed Başkanı John Williams, ABD’deki nema düzeylerinin uygun olduğunu ve büyüme veyahut enflasyonda beklemediginiz tek değişim olmadığı sürece faizlerin artmasına yol açmadığını söyledi. Williams, Reuters’a yaptığı izahta Fed’in tahvil portföyünü küçültmeye istikbal sene da ayni ritimde devam edeceğini ifade etti.

Dışarıda Suriye konusu, jeopolitik gelişmeler, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile ilişkiler ve S-400 düze alımlarıyla alakalı yansımalar da takip edilirken, geçtiğimiz hafta Türkiye’nin kredi notunu teyit eden S

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir