• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Müjdat Gezen, Sarf ettiği Sözlerden Dolayı 2. Abdülhamid’in Torununa Tazminat Ödeyecek

Müjdat Gezen, Sarf ettiği Sözlerden Dolayı 2. Abdülhamid’in Torununa Tazminat Ödeyecek

  • Mart 29, 2019
  • 0

Müjdat Gezen telefonla katıldığı yayında Yılmaz Özdil’le konuşurken “Ben kadını beğendim yahu” dedi. Özdil’in ‘Adayı versin mi abi?’ Sualinin üstüne ise “Adayı değil ama neyse… Bunu ardindan konuşuruz.” şeklinde cevap verdi.

Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid’in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever’le alakalı sarf ettiği sözler nedeniyle, Müjdan Gezen ve milletçe TV tazminat ödemeye cezali edildi.

İstanbul 17. Asliye haklar Mahkemesi’ndeki duruşmada Nilhan Osmanoğlu Vatansever’in avukatı “Davalıların canlı yayında edep ve haklar dışı sözleri ile müvekkilimin kişilik hakları saldırıya uğramıştır. Davamızın kabulüne karar verilsin” dedi. Yılmaz Özdil ile Müjdat Gezen’in avukatı ise “Müvekkillerim mizahi ve güldürü yoluyla medya ve ifade özgürlüğü çerçevesinde izahlar yapmışlardır” diyerek davanın reddini istedi.

“YAPILAN AÇIKLAMALAR BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDADIR”

Hürriyet’te bulunan habere göre; milletçe TV’nin avukatı da “Canlı yayında davacının haksız ve güncel tek talebi var olan Galatasaray Adası’na ait mülkiyet iddiası tartışılmıştır. Davacının bu yüzden kendisine gelebilecek eleştirilere katlanma yükümlülüğü vardır. Yapılan izahlar medya özgürlüğü kapsamındadır” diye konuştu.

20 BİN LİRA MANEVİ TAZMİNAT ÖDEYECEKLER

Mahkeme Müjdat Gezen ile milletçe Radyo TV ve Yayıncılık AŞ’nin getirisiyle birlikte 20 bin Lira içsel tazminatı, davacı Vatansever’e ödemelerine karar verdi.

HAPSİ İSTENİYOR

Mahkeme başka davalı Yılmaz Özdil’e açılan davayı ise gerekçesini sonradan açıklama etmek üzere reddetti. mevzubahis yayın hasebiyle Gezen’in İstanbul 35. Asliye karar Mahkemesi’nde perişan laf suçundan 9 aydan iki sene dört aya civarindan hapisle cezalandırılması isteniyor.

2. Abdülhamid’in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever


önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.