• Anasayfa
  • >
  • Spor
  • >
  • Galatasaray’dan Ali Koç’un Fatih Terim eleştirilerine yanıt!

Galatasaray’dan Ali Koç’un Fatih Terim eleştirilerine yanıt!

  • Haziran 3, 2019
  • 0

Galatasaray 2. Başkanı Yusuf Günay, GS TV’de mühim açıklamalarda bulundu. Günay, Ali Koç’un TFF’nin Fatih Terim’e ödediği tazminat eleştirisine, “Mahkeme Fatih Terim’in tazminat almaya hakkı var demiş ve hocamız bu parayı almayıp kimsesiz çocuklara bağışladığını söyledi. Lucescu, Hiddink’in tazminatları konuşulmadı. Sorumsuz beyanları kınıyoruz, do

“KİME NASİP OLUR 6 defa GEL, 6 ŞAMPİYONLUK AL”

İbra edilmemelerine değinen ve Albayrak’ın önemine dikkat çeken Günay, “İdari ibrasızlık sonrasında art odada toplandık, tek sükut var. İnsanlar olabilmektedir diye uyarıyordu ama biz olasılık saglamak istemedik. art odada Suskun şekilde oturuyoruz, Abdurrahim bey, beyler tek sonraki hafta borçsuzluk dokümanı almak amaciyla 74 milyona ihtiyacımız var dedi, sanki bunun benzeri tek dert yok. Abdurrahim Albayrak Galatasaray amaciyla nihayet derece önemli. Kime kismet olur, 6 sefer gel, 6 sefer şampiyon ol. Bizim bütçemizde hükümet bütçesinden dahada çok düzen var, aşılamaz. Biz kar ettiysek, bütün kaidelere uyduğumuz içindir” dedi.

“EYVAH ŞAMPİYONLUK GİTTİ DEDİĞİMDE ALBAYRAK GELDİ”

Şampiyonluğun kaybedildiğini düşündüğü zamanlar olduğunu ama Albayrak’ın maneviyat olarak kendisi kendilerini üst seviyede tuttuğunu paylaşan yönetici, “Eyvah şampiyonluk gitti dediğimde Abdurrahim Albayrak kulağıma eğildi ve Yusuf’cum heyecan etme, biz bu sene şampiyonu dedi. Çok sıkıntılı anlarımız oldu, ara ara acep dediğim şeyler oldu. Erzurum, Konya beraberliği, Fenerbahçe maçları kazanacağımız maçlardı. üç mücadele var ki, tek tanesi Akhisar maçı, nihayet saniyede Mitroglou’nun golü. Başakşehir mücadelesi da unutulmaz. Tarihi tek maç. 1-0 geriye düştük, o vakit bendeniz protokolde izliyorum ve protokolde izlemek çok zor, kendimi kaptırıyorum. Rakip takımın kaptanı topu tribünlere gönderince, bütün taraftar, her biri kendine geldi ve hatri sayilir büyüklükte tek enerji, sinerji oluştu. O vakit şampiyonluk tekrar istikbal dedim. O topun tribünlere atılması bizi ateşledi. uzunca müddettir görülmeyecek tek golle beraberliği sağladık ve ardindan 15 dakikada dört gol attık, biri sayıldı” diye konuştu.

“BAŞKANIN ENERJİSİ YERİNDE VE ayni ritimde devam EDİYOR”

Mustafa Cengiz’e teşekkür eden idareci, “Galatasaray’da başkanlık uygulamak basit değil. Muazzam problemleri olan, her saniye ilgilenmen koşul olan tek yapı. Başkanımız çok zeki, müsterek akla önem veren, konuya dahil fikri olacak insanların fikrini alarak nihayet karar vermesi ve her işimizi sonuna civarindan değerlendirmesini çok onay ediyorum. Bizler sırayla hastalanıyoruz, başkanın enerjisi yerinde ve ayni ritimde devam ediyor. Kendisine tek Galatasaraylı olarak teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“CAMİA İLE DOĞRU İLETİŞİMİ TESİS EDEMEDİK”

Taraftarla iletişim ile alakalı eksikleri olduğunu belirten Yusuf Günay, “İletişim ile alakalı eleştirildik, camia ile doğru iletişimi tam tesis edemedik. Rizespor başkanına plaket olayı var, işin doğrusunu izahla dahi anlatamadık. Galatasaray, stada gelen bütün takımlara aş ikram ediyor. İnsanlar burada Galatasaray’ın geleneklerini, ev sahipliğini görsünler diyoruz. Rizespor, Kulüpler Birliği kararına karşı çıktı ve sofrada de bunu konuştuk ve mücadeleden ardindan reis çıktı bizi rahatsız edici şekilde konuştu. İnsanlar bunları söyledikten ardindan biz de plaket verdik sandı. Rizespor başkanı Zati Ankara’da yaşıyormuş ve kulübün bizi desteklediğinden de haberi yokmuş. Galatasaray’ın başarısı amaciyla her biçimde enerjimizi alana koymaya ayni ritimde devam edeceğiz” sözlerini paylaştı.

“YETKİ VE SORUMLULUĞU KULLANMAYA ayni ritimde devam EDECEĞİZ”

Galatasaray’ın kar eden tek takim olduğunu belirten yönetici, “Türkiye’de bütün kulüpler zarar ederken, Galatasaray’ın 3. çeyreği 82 milyon avro kar ile kapatması, idarenin bu konudaki gayretinin sonucu. Şampiyonlar Ligi’ne katılıp da zarar ettiğimiz çok sezon oldu. Bu kar bilançoda oynamayla olmuştur diyen büyüklerimize çok üzüldük. Biz 2525 kişinin oyuyla idareye geldik, bu oyların bize verdiği görev ve sorumluluğu, Galatasaray lehine kullanmaya ayni ritimde devam edeceğiz” iletinini yolladı.

“TÜRKİYE VE İSLAM DÜNYASININ EN BÜYÜK BAŞARISI”

23. şampiyonluk amaciyla çalışmaya başladıklarını belirten Yusuf Günay, “Galatasaray amaciyla derhal o akşam amaç 23 dedik. amaç 23 amaciyla çalışmaya devam. Galatasaray, Türkiye’nin en mühim beynelmilel markalarından biri. bendeniz geldiğimde, Galatasaray markası düzeyinde olmayan tek yapılanma gördüm, biz bunu değiştirmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin ve İslam dünyasının eriştiği en hatri sayilir büyüklükte başarıyı Galatasaray getirmiş, yeryüzünde çok hatri sayilir büyüklükte tek sempati besleniyor” dedi.

“ALİ DÜRÜST İLE İLGİLİ BİR TEKLİFİMİZ OLMADI”

Ali Dürüst’ün tertemiz yönetimde olması amaciyla Nihat Özdemir ile tek görüşmeleri olmadığını da söyleyen Günay, “Bizim Ali Dürüst bey ile alakalı alın veyahut almayın diye tek teklifimiz olmadı. kroki yönetim heyeti listesi içinde yer alsaydı, biz çıkarın filan demezdik. Bu Tamamiyle bizim irademiz dışında oluşmuş tek şey. Biz sayın Erdal başkanı önerdik e o da onay edildi. Ali bey ile alakalı tek teklifimiz olmadı.” diyerek sözlerini noktaladı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir