MHP Lideri Bahçeli’den bayram mesajı

  • Haziran 3, 2019
  • 0

MHP öncüsü hükümet Bahçeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Tekrarına ulaşmayı niyaz ettiğimiz kutsal Ramazan ayını arkada bırakmanın tek nebze de olsa burukluğunu ve hüznünü yaşıyoruz. tek ay süresince oruç ibadetinin rahmet ve bereketiyle dolup taştıktan ardindan bayram günlerine hamd olsun kavuşmuş bulunuyoruz. Ramazan Bayramı ulusal ve içsel hayatımızın güzide tek dönemi, gönüllerin birleştiği, yüreklerin bütünleştiği, özlemlerin vuslatla nihayete erdiği kucaklaşma devridir.

Bayram demek, barış ve kardeşlik demektir. Bayram demek, hatırlama, hatırlanma, heyecan ve huzur demektir. Kökeni, mezhebi ve anasının dili her halükarda bütün Türk yurttaşları muhabbet ve hürmetle bayramlaşırken, gönüller alınmalı, dargınlıklar sonlanmalı, küslükler, kırgınlıklar onarım ve telafi edilmelidir. tabiki istek ve beklentimiz budur. Şırnak’ta uzanan elin Ankara’da tutulacağını, Diyarbakır’da uzatılan ikramın İstanbul’da tadılacağını, öylelikle müsterek yazgı ve müsterek geleceğimizin Katiyen zaafa uğramayacağını inanç ve iddiayla dile getirmek isterim” ifadelerini kullandı.

“Özellikle Kürt kökenli kardeşlerimin bölücü teröre karşı tavizsiz ve keskin tek duruş göstereceklerinden en minik kuşkum yoktur”

Türkiye’nin karşısında mevzilenmiş karanlık odakların bayram ruhuyla harcı karılan ulusal birlik ve dayanışma şuurunu yıkamayacağını ve bunları uygulamak isteyenlerin hain emellerini gerçekleştiremeyeceklerini belirten Bahçeli, şunları kaydetti: “Türk milleti aziz varlığına, egemenliğine ve tarihsel haklarıyla birlikte ulusal kimliğine her koşul altında sahip çıkacaktır. Ülkemizi buhrana sürüklemek istek eden dış güçler ve türk mali iş birlikçileri bayramın kenetlenmiş ve billurlaşmış istemiyle netlikle bozguna uğrayacaklardır. Ramazan Bayramı döneminden evvel aldığımız şehadet haberleri şüphesiz milletimizi derin tek kedere sokmakla kalmamış hepimizi acıya boğmuştur. Hakkari ve Iğdır’da vatan evlatlarımıza yapılan hunhar saldırılar cezasız bırakılmamalı, teröristler döktükleri kanların bedelini ağır şekilde ödemelidir.

Terörle ugras aralıksız ve kararlılıkla sürdürülmelidir. Bu kapsamda Pençe Operasyonu’nun başarıya ulaşması içten beklentimizdir. özellikle Kürt kökenli kardeşlerimin bölücü teröre karşı tavizsiz ve keskin tek duruş göstereceklerinden en minik kuşkum yoktur. Bin senelik kardeşliğimizin varlığı ve bekamızın muhafazası hususunda Kürt kökenli kardeşlerimin mesuliyet alacaklarına, tarihi görevlerini adina getireceklerine içtenlikle inanıyorum.

Türkiye’de Türk-Kürt ayrımı yapan, etnik hassasiyetleri kaşıyan ve kanatan kim varsa arka niyetlidir, ahlaken düşüktür, aslen bölücüdür. ulusalci devinim Partisi’ni Kürt kökenli kardeşlerimizle ihtilaf içinde göstermek, arada tek mesele varmış benzeri yaygara koparmak hemide köksüzlük ayni vakitte da cinayettir. Türk milletinin her ferdi birdir, eşittir ve aynıdır. Bizim yüreğimizde herkese, her insanımıza yer vardır. Kapımız ve gönlümüz teröristler dışında herkese sonuna civarindan açıktır. Milletimizin her iyi insanıyla tıpkı bayram günlerinde olduğu benzeri anlaşmak, uzlaşmak ve kucaklaşmak en halisane ve özbeöz tercihimiz, şaşmaz temennimizdir.”

“Mazlumlara yönelen hücum ve suikastlar karşısında tarafsız kalmak, zalimlerin inanç kardeşlerimize ve soydaşlarımıza düzen ettikleri kanlı saldırılara duyarsızlık göstermek imkansızdır”

Türk milletinin emperyalizmin tuzak ve tertiplerine saygınlık etmeyeceğini belirten Bahçeli, “Bayramımız bir, bayrağımız bir, bahtımız birdir. Anımız bir, acımız bir, inancımız bir, tarihimiz ve talihimiz birdir. Nifak aşısı tutmayacak, namertlik akını netice alamayacaktır. Türk-İslam coğrafyalarında karar süre gelen zulüm hepimizin ortak sızısıdır. Kerkük’te yaşanan dramlar, Kaşgar’da oyun alani/sahne alan acımasızlıklar, ani çok vakit evvel Mescid-i Aksa’yı amaç alan İsrail barbarlığı milletimizde hatri sayilir büyüklükte tek reaksiyon ve infiale yollar açmıştır. Mazlumlara yönelen hücum ve suikastlar karşısında tarafsız kalmak, zalimlerin inanç kardeşlerimize ve soydaşlarımıza düzen ettikleri kanlı saldırılara duyarsızlık göstermek imkânsızdır.

Haksızlık karşısında susmayacağız. Haine hain demekten vazgeçmeyeceğiz. Bu his ve düşüncelerle aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Şehit ailelerinin, muhterem vatandaşlarımın, Türk-İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Bayram tatili süresince yolcu edecek kardeşlerimizin trafik kaidelerine azami ölçüde uymalarını can ve esya kayıplarının engellenmesi açısından yasamsal görüyor, Türk milletini, gönül ve kültür coğrafyalarımızda yaşayan kardeşlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Unutulmasın ki, bayram vicdanlar arasında heyetmiş içsel tek köprüdür. Bu muazzam köprüyü imha etmek hiç kimsenin harcı ve haddi de olamayacaktır” dedi.

Mevlüt Hasgül

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.