• Anasayfa
  • >
  • Gündem
  • >
  • 3 öğrencisine cinsel istismarda bulunan antrenöre 35 yıl hapis cezası!

3 öğrencisine cinsel istismarda bulunan antrenöre 35 yıl hapis cezası!

  • Temmuz 4, 2019
  • 0

Eskişehir’de ‘oryantring’ kursuna katılan Z.K. (13), İ.E. (17) ve M.A.’ya (17) cinsel istismarda bulunduğu argüman edilen antrenör İlyas Avcı (47), mahkeme tarafından ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 35 sene mapus cezasına çarptırıldı.

Eskişehir’de oturan Z.K., İ.E. ve M.A., geçen sene Ağustos ayında ormanda istikamet ve amaç arama doğa sporu var olan ‘oryantring’ kursuna katıldı. Üç kız, iddiaya göre, ormanda verilen eğitimlerde ve birlikte gittikleri kafede kursun antrenörü İlyas Avcı’nın cinsel istismarına maruz kaldı. Üç kız ve aileleri, değişik tarihlerde, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu.

Başlatılan tahkikat kapsamında gözaltına alınan Avcı, çıkarıldığı mahkemece ‘çocuğun cinsel istismarı’ iddiasıyla tutuklandı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan üç değişik iddianamede Eskişehir 1’inci Ağır karar Mahkemesi’ne onay edilirken, dosyaların birleştirilmesi kararı alındı.

DURUŞMAYA GELMEDİ

Yargılama süresince maznun İlyas Avcı tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı. Bir gün evvel Eskişehir 1’inci Ağır karar Mahkemesi´ndeki karar duruşmasına davaya müdahil var olan Aile ve yasamsal siyasetler Bakanlığı avukatları, maznun İlyas Avcı´nın avukatı ve kız öğrencilerin aileleri katılırken, ile alakalı 45 seneye civarindan mapus cezası istenen İlyas Avcı yer almadı. İlyas Avcı’nın avukatı mahkemeden sanığın beraatini istek etti.

Eskişehir 1’inci Ağır karar Mahkemesi heyeti, çocuğun cinsel istismarı suçunun eğitici- öğretici tarafından işlendiğine dikkat çekerek, maznun İlyas Avcı’yı, Z.K.’ye baz alinarak istismar suçundan 10 yıl, İ.E. ve M.A.’ya baz alinarak cinsel istismar suçundan ise 12’şer sene 6’şar ay mapus cezasına çarptırdı.

YAKALAMA EMRİ ÇIKARILMASINA HÜKMEDİLDİ

Mahkeme, toplaminda 35 sene mapus cezası verdiği tutuksuz maznun İlyas Avcı ile alakalı “yakalama emri” çıkarılmasına hükmetti.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.