Bu bina görüntüsüyle dikkat çekiyor

  • Temmuz 4, 2019
  • 0

Yaklaşık 20 sene evvel Yozgat tarım ve Orman İl Müdürlüğü binası bahçesine dikilen sarmaşık, binanın ön cephesini Tamamiyle kaplayınca alana enteresan tek görsel çıktı. Binanın yeşil görünümü evvel başta vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılansa da işi gereği kuruma gelenler bu doğa harikasını fotoğraflamadan gitmiyor. İlkbahar mevsimiyle yeşile bürünen yapı güz mevsimiyle de turuncu tek renge bürünüyor. Yozgat tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, sarmaşığın her sene bakımını, ilaçlamasını ve budamasını yapıyor. İlkbahar mevsimiyle birlikte sarmaşıklarla gizlenen yapı kuşlara da ev sahipliği yapıyor.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne gelen Muhammet Çağatay Bacanlı, “Bu sarmaşıklar 20 senedir burada ve binaya iyi tek görsel katıyor. Buradan gelip geçerken de devamlı ilgimizi çekiyor. Yozgat’a yakışıyor. Keşke her yapı bunun benzeri iyi olsa. Ayrı olarak sarmaşıklar kuşlara da ev sahipliği yapıyor, onların da alakasını çekiyor. Umarım bütün binalar bu şekilde olur ve iyi görünür” dedi.

Salih Erbek ise, “30 senedir Yozgat’ta yaşıyorum. ara ara buraya geldiğimizde bu görsel ilgimizi çekiyor, çok iyi tek görüntü. Binanın dışında baktığımızda iyi tek mantolama da olmuş. Bu tür görüntüyü Yozgat’ta başka binalarda da görmek istiyoruz. İnsanlar bu binayı görerek kendisinin binaları amaciyla de yapabilirler. Ayriyeten sarmaşık kuşlara da ev sahipliği yapıyor, iyi tek görüntü” şeklinde konuştu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.