İkinci el araç için ilk adres internet!

  • Eylül 20, 2019
  • Comments Off

Toplam 23 bin 250 kişinin katıldığı 25 Temmuz 23 Ağustos tarihleri arasında geçrekleştirilen araştırma neticeninde 2. el oto almak veyahut satmak istek eden alicilarin davranışları incelendi. Ankete katılanların I,2’si üç ay, % 6,18’i altı ay, % 10,26’sı tek sene içinde 2. el araç almayı düşündüğünü paylaştı.

İkinci el araç almayı düşünenlere, aracı kimden ve nasıl almayı düşünüyorsunuz diye sorulduğunda % 65,97’si webten araştırarak Cevabını verdi. Bu yanıtı arkadaş – aile (,72), tasit galeri (%9,36) ve görevli bayi (%6,95) alternatifleri takip etti.

İkinci el araç aldığınızda mecburi trafik sigortasını nasıl yaptırırsınız sualine ise evvel sırada sigorta acentesi (F,44) yanıtı verildi. İnternetten araştırarak yaptırırım seçeneği ise 7,46 oranı ile 2. sırada yer aldı.

Aracını satmak isteyenlerin de satış amaciyla % 59,79 oranında evvel seçenek olarak interneti seçenek ettikleri görüldü. Onu arkadaş – aile (“,21), tasit galeri (,82) ve görevli bayi (%6,18) alternatifleri takip etti.

Garaj Sepeti CEO’su Mehmet Çelikol neticelere ait de şunları söyledi: “Otomotivde dijitalleşme tesiri süratle artıyor ve artmaya ayni ritimde devam edecek. Müşteri, tercihini hatri sayilir büyüklükte oranda internette yapıyor çünkü fiziki zamani minimuma indirmek istiyor. Kararı verip, gidip almak veyahut gidip satmak istiyor. Artık bu detayları göz ardı etmek ve dijitalleşmeyi görmezden gelmek çok hatri sayilir büyüklükte hatali olur. Köklü ve ananesel şirketlere itinali olarak bu vaziyeti aktarmaya çalışıyoruz. fiziki noktalar artık karar sürecinin ötesinde hatri sayilir büyüklükte ölçüde tamamlayıcı birer lojistik noktası haline gelecekler.

Garaj Sepeti CEO’su Mehmet Çelikol

aile web oto sigorta trafik
önceki haber «
sonraki haber »