• Anasayfa
  • >
  • Dünya
  • >
  • Putin: ‘Venezuela’nın meşru yönetimini desteklemeye devam edeceğiz’

Putin: ‘Venezuela’nın meşru yönetimini desteklemeye devam edeceğiz’

  • Eylül 25, 2019
  • Comments Off

Venezuela hükümet Başkanı Nicolas Maduro, Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin ile Kremlin Sarayı’nda görüştü. Rusya’ya ziyaretinin evvel ayağında Putin ile müzakere yapan Maduro, “Bu sene attığımız adımları değerlendirerek hangi sorunların Daha var olduğunu ve ne tür ilerlemelerin sağlandığını saptayarak geleceğe baz alinarak tasarılar yapabileceğiz” dedi.

Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin ise Venezuela’nın yasal idarenini her vakit desteklemeye ayni ritimde devam edeceklerini söyleyerek, “Rusya, Venezuela’daki bütün yasal yönetimleri devamlı destekliyor. Venezuela yönetiminin, muhalefet ile yürüttüğü görüşmeleri de netlikle destekliyoruz. Bu görüşmelerin reddedilmesini mantıksız, ülkeye zarar veren ve nüfusun refahına baz alinarak tehdit oluşturan şeyler olarak onay ediyoruz. Venezuela’nın dış baskı hasebiyle bulunduğu güç vaziyeti göz önünde bulundurduğumuzda bunun mühim olduğuna inanıyoruz. Aramızdaki iş birliğini beşeri tek iş birliği olarak da değerlendirebiliriz” ifadelerini kullandı.

“Askeri işbirliği ayni ritimde devam ediyor”

Rusya ile Venezuela arasındaki askeri – teknik işbirliği ile alakalı de açıklamalarda bulunan Putin, “İşbirliğimiz kapsamında Venezuela’daki Rus askeri ekipmanların bakımı, yedek parça temini ve bakım merkezlerinin kurulmasına baz alinarak çalışmalar takvim doğrultusunda ilerliyor. Askeri-teknik alandaki iş birliğimiz ayni ritimde devam ediyor. Bu iş birliği, evvela Rusya’nın yükümlülükleriyle alakalı. İş birliğimiz kapsamında Venezuela’daki Rus askeri ekipmanların bakımı, yedek parça temini ve bakım merkezlerinin kurulmasına baz alinarak çalışmalar takvim doğrultusunda ilerliyor” dedi.

Erhan Altıparmak

önceki haber «
sonraki haber »