Üzerindeki tişört hayatını değiştirdi

  • Eylül 25, 2019
  • Comments Off

Bursa’nın ortada Yıldırım kazasinda Yıldırım İlçe güvenlik Müdürlüğünün derhal üzerinde bulunan Eğitim Caddesi’nde trafik lambalarında üzerinde Yıldırım İlçe güvenlik Müdürlüğü yazılı tişörtle su satan 9 yaşında olan Elif T.’yi kaza güvenlik müdürü ayrım etti. minik kız “korkup kaçmasın” diye müdahale etmeyen müdür, sivil ve resmi kıyafetli iki anne adayi memuru göndererek minik kızı su sattığı yerden aldırdı.

Bursa’da trafik lambalarında su satan 9 yaşında olan Elif T.’nin hayatı kendisini ayrım eden İlçe güvenlik Müdürü sayesinde değişti. minik kız nazikçe satış yaptığı trafik ışıklarından alınıp Yıldırım İlçe güvenlik Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada güvenlik personeli, Elif’e mektep kıyafeti ve ders kitapları aldı. Ailesiyle de görüşülen minik kız bundan ardindan su satmayacak, okula gidecek. Elif’in öğretmenleri ile de görüşen zabita ekipleri, minik kızın sokakta çalışmaması amaciyla İhtiyaç duyulan bütün tedbirleri aldı.

Yıldırım İlçe güvenlik Müdürlüğü yazılı tişörtle su satan minik Elif’in babasının kazancının az olması hasebiyle kendisine ve kardeşine oyuncak alamadığı amaciyla su sattığı öğrenildi. Elif’in tek senede su satarak kazanacağı parayı harçlık olarak kendisine veren zabita yetkilileri, ara ara Elif’i ziyaret ederek okula gidip gitmediğini denetim edecek.

Derya Evren

önceki haber «
sonraki haber »