• facebook
 • twitter
 • googleplus
 • telegram
 • youtube
 • skype
 • tumblr
 • Anasayfa
 • >
 • Konya Pedagog ve Çocuk Psikolojisi 

Konya Pedagog ve Çocuk Psikolojisi 

 • Ekim 5, 2019
 • Comments Off

Bir çok alanda olduğu gibi psikoloji alanında da uzman terapistlerin elinden alınan yardım ve tedavi yöntemleri kişinin sağlığında ve iyileşmesinde hayati önemler taşımaktadır. Sizi anlayabilecek, içinde bulunduğunuz durum ile empati kurabilecek ve aynı zamanda da size tüm bu sorunlarınız hususunda tecrübesi ile yardımcı olabilecek Konya Pedagog Mevla Karakaş sayesinde, artık kolaylıkla istediğiniz terapileri de alabileceksiniz. Terapi deyince herkesin aklında ki düşüncelerden biraz daha fazlasını anlatmak gerekli sanırım. Terapistler kliniklerde görev alabilen ve bununla birlikte, bir çok devlet kuruluşunda da görevli olan kişilerdir. Ayrıca artık devlet kurumları terapistlere de yönlendirmektedir. Bunu en fazla mahkemeler yapıyor olmasından dolayı, özellikle boşanmak isteyen çiftlerin ilk olarak terapistler ile görüşmeleri gerekiyor. Aile Danışmanlığı olarak da bilinen bu terapilerde, çiftlerin durumları analiz edilerek, sorunlarını aşmaları sağlanıyor. Bu sayede de çiftlerin boşanmalarının önüne geçmek isteniyor ve bunda da şuana kadar gözle görülür bir şekilde yaptıklarını söyleyebiliriz.

Çocuklar İçin Terapiler

Konya çocuk terapisi ile çocukların iletişim sorunlarının aşılması mümkün hale geliyor. Tabii ki sadece iletişim için değil, örneğin korkma sorunları, altına işeme sorunları da bu terapiler ile aşılabiliyor. Çocukların ilerleyen yaşlarda, bu gibi olumsuzlukları yaşamaya devam etmeleri, hayatlarının daha olumsuz olmasına neden olacaktır. İşte bunun bilincinde olan ailelerde, çocuklarının terapi almalarını sağlıyorlar. Ayrıca oyun terapisi de çocukların kendilerini oyuncaklar ile ifade etmeleri sağlanıyor. Aslında bu konu oldukça uzun bir sorun olmakla birlikte, bunları detaylı bir şekilde terapistler aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Kurulmuş olan www.mevlakarakas.com.tr sitesinden de gene yapılan terapileri detaylıca öğrenebilirsiniz.

Konya Aile Terapisi

Terapiler çocukların, ailelerin daha sağlıklı iletişim kurmalarını sağlayacak ve bu iletişimler ile birlikte, daha güzel bir aileye de sahip olmanızı sağlayacaktır. Yani arada ki iletişim sorunları bu terapiler ile ortadan kalkıyor. İş böyle olunca da en iyisi tıpkı fiziksel rahatsızlıklarımızı gidermek adına uzman doktora nasıl gidiyorsak, psikolojik sorunlarımızın da giderilmesi adına da terapistler en iyi çözüm olmaktadır. Aklınıza gelebilecek bütün psikolojik rahatsızlıkların temeline inen terapistler, uzmanlık alanlarına göre yardımcı olmaktadırlar. Konya aile terapisti için de gene Mevla Karakaş, alanında uzman bir terapist olarak sorunlarınızı aşmanızı sağlamaktadır.

Konya Aile Danışmanlık Merkezi

Özellikle günümüzde çalışma hayatlarının sıkılığından kaynaklı olabilecek şekilde ortaya çıkan psikolojik sorunlar kendisini sağlıklı gören bir birey için dahi terapi seanslarını mecbur kılmaktadır. Bu mecburiyette aslında iyi bir yola çıkmakta ve size hak ettiğiniz sağlığınızı geri kazanmanızda yardımcı olmaktadır. Bu rahatsızlıklar arasında en sık görüleninden en nadir şekilde kişiye özel durumlar oluşturanına kadar tedavi yolları için Konya Aile Danışmanlık Merkezi terapileri ciddi anlamda rolü çok önemlidir.

önceki haber «
sonraki haber »