İZMİR GEZİLECEK YERLER NERELER? İZMİR GEZİ REHBERİ

  • Kasım 14, 2019
  • Comments Off

 

İzmir gezilecek yerler ve İzmirde gidilecek yerler tavsiyelerimizle sizlerleyiz. Yazımızda sizleri çok güzel yerler bekliyor olacak. Tabi gezilecek ve gidilecek yerler İzmir’de olunca güzel olmama imkanı yok tavsiyelerimizin. Taşı toprağı altın olan İzmir’in en güzel ve en iyi yerlerini sizlerle buluşturacağız.

Karşıyaka İzmir’in en havalı ilçelerinden olsa gerek. Kendine has yaşam tarzı ve ortamları ile gerçekten hayret edilesi bir bütünlüğe sahip. Bu bütünlüğünü halkı ile, sporseverleri ile, memurları ile bile görebilirsiniz. İzmirde gezilecek yerler listelerindeki en tarz ve en samimi yerler Karşıyaka’da yer alıyor.

Konak ise İzmir’in tabiri caizse başkenti diyebiliriz. İçerisindeki birçok tarihi yapısı ve modern binası ile hem retro, hem de güncel bir yaşam tarzına sahip bir ilçe. Bunu ziyaret ettiğiniz ve gezdiğiniz yerlerde de sıklıkla hissedeceksiniz. Özellikle Kemeraltı Çarşısı ve Saat Kulesi en çok öne çıkan değerleridir ve buraları kesinlikle es geçmeyin.

Selçuk İzmir’in merkezine biraz mesafeli olsa da tarih kokan bir cennet olduğu için kesinlikle İzmir gezilecek yerler içerisinde yer almayı hak ediyor. Antik kentleri ve tarihi binaları ile gözbebeklerinizin büyüyeceği ve hayretler içerisinde “bu yapıyı o yıllarda nasıl yapmış olabilirler” diyeceksiniz.

Bornova ilçesi ise öğrencilerin yoğunlukta olduğu bir bölge. İzmirde nereye gidilir sorusunun muhatabı eğer genç ise deniz keyfini ve alışverişini yaptıktan sonra kendisini rahatlıkla atabilir bu ilçeye. Özellikle İzmir’deki gece hayatını ve şehrin yaşayan bölgelerini görmek isteyenler de Bornova’ya gidebilirler.

Çeşme ilçesi daha çok yazları tercih edilebilecek bir ilçe. İzmirde gidilecek yerler açısından tarihi bina/yapı olarak aşırı bir zenginliği yok ancak turistik bir cennet diyebiliriz rahatlıkla. Haliyle de buraya gelmek istediğiniz vaktin yaz aylarında olmasında fayda görüyoruz. Tabi gelmişten buraya tek başınıza da gelmeyin. Aileniz veya sevdikleriniz ile gelin ki canınız sıkılmasın J

İzmir’e geldiğinizde gezerken İzmir’e özgü yemekleri tatmayı da unutmayın. Bunun için gitmeden İzmirde ne yenir yazısını da mutlaka inceleyin.

önceki haber «
sonraki haber »