Çok Kiloluyum Eşim Beni Beğenmiyor

  • Şubat 12, 2020
  • Comments Off

 

Evlenen insanlar birbirleriyle yalnızca mutlu oldukları dönemlerde değil hastalıkta, sağlıkta olmak üzere söz vererek evlenir. Evlenen çiftler birbirlerinin görüntüsü için değil hayatını paylaşmak için birliktedirler. Evlilik aile kurulan önemli bir kurumdur. Severek ve değer vererek evlendiğiniz insan sizin kilolarınızı problem haline getiriyorsa hasta olduğunuz veya kötü anlar yaşadığınız durumlarda da size destek vermeyebilir.

Kilolu olmak, hasta olmak veya sorunlar yaşamak eşinizi sizi beğenmeme evresine itiyorsa bunun için eşinizle konuşmalı ve yaptığı hareketin yanlış olduğunu ona bildirmelisiniz.

Çok Kiloluyum Eşim Beni Beğenmiyor Ne Yapmalıyım?

Tabi ki fiziksel özellikler sağlık için önemlidir. Sağlığınız için doğru beslenmeli ve kendinize dikkat etmelisiniz. Ancak eşinizin sizin vücuduna hakaret etme hakkı yoktur. Kilo vermek istiyorsanız bunu özgüveniniz kırılmadan kendiniz için yapmalısınız. Eşiniz sizi rencide ediyor ve kilolarınızdan şikayet ediyorsa bu sizi kırabilir ve evliliğinizi mutsuz hale getirebilir.

Çok kiloluyum eşim beni beğenmiyor diyorsanız eğer sizi beğenmediğini söyleyen eşinizle konuşmalı kırgınlığınızı ona belirtmelisiniz. Gerekirse kilo verme sürecinde size destek olmalı ya da sizi her daim seveceğini size hissettirmelidir. Özgüveninizi düşürerek size olumsuz tepkiler veren bir eşiniz varsa ve düzelmiyorsa evliliğinizi değerlendirme sürecine girmiş olabilirsiniz. Bu gayet normal bir düşüncedir

Eşim Beni Beğenmediğini Söylüyor Ne Yapmalıyım?

Eşiniz sizi fiziksel özelliklerinizi beğenmiyor ve bunu sizi kırmadan söylüyorsa ve durumu düzeltmeniz için sizin de isteğinizle size yardımcı oluyorsa problem yoktur. Ancak size açık bir dille, rencide ederek beğenmediğini söylüyorsa bu evlilik sürecini sıkıntıya sürüklemektedir. Evlilik kutsal bir aile kurumudur. Çiftler birbirlerine yanında olacağına ve destek olacağına söz vererek evlenirler. Doğum sonrasında veya belirli nedenlerden kadınlar kilo alabilirler. Hayatını paylaştığı eşleri de bu durumlarda size yardımcı olmalıdır. Yardımcı olmak dışında sizi üzüyor ve mutsuz bir evlilik yaşamanızı sağlıyorsa boşanmayı düşünmek olası bir düşünce haline gelir. Bu durumda Maltepe Avukat ile iletişime geçebilirsiniz.

Eşim Vücudumu Beğenmiyor Ne Yapmalıyım?

Eğer sürekli eşiniz tarafından beğenilmediğinizi duyuyorsanız ve özgüveninizi rencide edecek sözler duyuyorsanız sıkıntılı bir evlilik süreci yaşıyorsunuz demektir. Evliliğinizi düzeltmek için konuşmalar yapıp eşinizi uyardığınız halde hareketlerine devam ediyorsa boşanmayı düşünüyor olabilirsiniz. Maltepe Boşanma Avukatı bu durumda size yardımcı olacaktır.

önceki haber «
sonraki haber »